Какво се случва след развода, ако съпругът не е баща на детето
Напоследък все повече семейства у нас, а и по целия свят решават да прекъснат връзката помежду си и да започнат по нов път в живота. Това са данни по последни проучвания и честно казано могат единствено да ни натъжават.
Още по-неприятно е тогава, когато едно семейство е живяло известен период от време заедно, създало е потомство и се е грижело за него, докато в един момент двамата партньори са се изморили от това да правят компромиси един с друг и са предпочели да се разделят. Дали това е правилното решение е въпрос на гледна точка и разбиране.
В тази статия няма да съдим или да поощряваме ничии постъпки, тъй като приемаме, че те са резултат от действията или има някакви други причини, което всъщност не е от значение.
В текста по-долу ще се опитаме да ви изложим колкото се може по-подробна информация, свързана с това какво се случва с бащинството след развода, ако самият съпруг не е баща на детето.
Смятаме, че това е една от темите, които вълнуват хората в обществото и ще се опитаме да им предоставим колкото се може по-конкретна, точна и ясна информация, така че да задоволим максимално тяхното любопитство.
Изборът на опитен бракоразводен адвокат също е от ключово значение за изхода на едно дело за развод и попечителството, което ще се даде на един от двамата партньори впоследствие.
Какво казва законът за бащинството
Знаете ли, че съгласно действащото у нас законодателство съпругът на майката се счита за баща на детето, стига детето да е родено до 300 дни от прекратяването на брака или по време на самия брак?
В някои от житейските ситуации обаче нещата изглеждат по един коренно различен начин. Ако майката желае да докаже, че биологичният баща на детето не е нейният съпруг, то първото, което трябва да бъде направено, е да се обори твърдението, че съпругът й е негов баща.
Едва след това се преминава към следващата стъпка, а именно да се установи кой е биологичният родител на детето.
Това, разбира се, го решават родителите, както и всичко следва да бъде продиктувано от техните искания.
За майката има две възможности – тя би могла да встъпи в нов брак, преди детето да се е родило или да оспори пред съда, че съпругът й не е биологичен баща на детето.
Съпругът, на свой ред, също има възможността да оспори, че казаното от майката не граничи с истинността и че детето, което е на път да се роди, е неговото. Всичко това следва да се случи в срок до една година, след като детето бъде родено.
Защо да се доверим на добър бракоразводен адвокат
Разбира се, тези неща са свързани с откриването на подходящия бракоразводен адвокат, който да ви съветва и консултира през целия процес и благодарение на който нещата да се развият по начина, по който желаете.
Ако не сте се отнесли отговорно към задачата да наемете истински професионалист в тази сфера, то желанията ви вероятно ще бъдат обречени на провал.
За да сте сигурни, че ще можете да докажете истината пред съда, ви съветваме да се допитате до професионалните адвокати, които практикуват в адвокатската кантора в София SBKLaw.bg (специалисти в бракоразводни дела) и да наемете онзи от тях, с когото смятате, че общуването ви е най-лесно, тъй като и това е изключително важно за подобен процес.
Надяваме се да сме ви били от помощ и с нашето съдействие да успеете да докажете истината!