Процедурата по оценяване на щетите след настъпило ПТП
В житейски план, ние не винаги сме абсолютно подготвени за всяко нещо, което може да ни се случи. Ако сме от хората, които в свободното си време четат неща от различно естество, то най-вероятно имаме малък шанс да знаем стъпките от процедурата за оценяване на щети след ПТП.
Какво се прави при ПТП
Има и вариант, обаче да сте от хората, чието динамично ежедневие не им позволява да губят времето си сред редовете на статии, в които се описва въпросната процедура. По този начин, когато неприятна ситуация, каквато е едно ПТП, се случи и на вас, то вие ще сте тотално неподготвени за нея. Адвокатът по ПТП ще ви помогне в търсене на обезщетение.
Дали сте подготвени, или не, вариантът, до който ще ви доведе ситуацията, е един и същ – отчаяно търсене на адвокатски услуги. Някой ще трябва да ви представлява пред застрахователните фирми, които така или иначе винаги се опитват да не изплатят пълния размер на заслужените обезщетения.
В бранша с адвокатските услуги от юристи по застрахователно право има всякакви „играчи“, които ще се опитат да измъкнат и малкото останала във вас енергия за търсене на каквито и да е права. Един сигурен партньор, на който можете да разчитате е Zastrahovan.eu, където ще получите адекватна подкрепа за това да спазите стриктно процедурата след случката.
Всеки пострадал при ПТП човек има нуждата да бъде коректно насочен в посока, която ще го доведе до това да вземе максимума от ситуацията. Пътят към тази цел минава през няколко стъпки, които можете да разгледате в сайта Zastrahovan.eu.
Стъпка 1: Моментът веднага след настъпването на ПТП
В повечето от интернет сайтовете пише неща, които трябва да правите веднага след ПТП. Много от хората забравят какво всъщност не трябва да правим.
Едно от най-важните сред тях е, когато настъпи ПТП (по наша вина) в никакъв случай да не го напускаме. Това според служителите на МВР се брои като бягство от мястото на извършеното нарушение и дори да не сме причинили големи поразии, последствията ще бъдат пагубни за нас.
Колкото и да бива подценяван моментът след ПТП-то, той всъщност е доста важен. Така е, защото тогава се уточнява дали в катастрофата са участвали водачи на МПС в нетрезво състояние, а това никак не е маловажно.
Стъпка #2: Снемане на обяснения от водачите и създаване на двустранен протокол
В повечето случаи (предвид шока от инцидента) между двамата водачи най-вероятно ще има известно разминаване в описваните версии около настъпилата катастрофа. Тогава, по принцип задължителният двустранен протокол вече трябва да бъде направен на всяка цена.
Той ще послужи като официален документ пред застрахователи и други институции, които по-нататък ще бъдат включени по някакъв начин в разрешаването на спора около ПТП-то.
Стъпка #3: Снимане на щетите
Това се счита, че е най-нелюбимата част на застрахователните фирми. Нещото, което го превръща в мразено нещо за тях е това, че черно на бяло се виждат конкретните щети, които вече не могат да бъдат подправени по какъвто и да е начин.
Снимките също се считат за официално доказателство, за да се определи точна сума на обезщетението, което ще се изплати на потърпевшите в последствие.